Priprava podlage
CT 174 se lahko nanaša na gladke, nosilne, suhe in čiste podlage brez maščob, bitumna, prahu in drugih snovi, ki zmanjšujejo oprijem:
– cementni ometi in apneno-cementni ometi (starost nad 28 dni, vlaga ≤ 4 %), beton (starost nad 3 mesece, vlaga ≤ 4 %) – premazano s temeljno barvo Ceresit CT 16,
– podlage iz malt Ceresit CT 80, CT 85, CT 190 premazane s CT 16 (starost nad 3 dni),
– mavčne podlage (samo znotraj objektov) z vlago pod 1%
– najprej premazati s sredstvom Ceresit CT 17, nato pa s CT 16,
– iverne, mavčno-vlaknene in mavčno-kartonske plošče (samo v notranjosti objektov), pritrjene po priporočilih proizvajalcev plošč – najprej premazane s CT 17, nato pa s CT 16,
– močni barvni nanosi (samo znotraj objektov) – močni, z dobrim oprijemom na podlago, premazani s CT 16.
Neravne in poškodovane podlage je treba najprej zgladiti in popraviti. Odstranimo obstoječo umazanijo, sloje nizke trdnosti ter elastične, apnene in lepilne premaze. Vpojne podlage je treba premazati s sredstvom CT 17 in nato prebarvati s CT 16 po najmanj 2 urah. Priporočljivo je toniranje premaza CT 16, ki je podobna barvi zaključnega sloja. CT 174 lahko nanesete, ko se CT 16 popolnoma posuši. Vlaga, ki prihaja iz podlage, lahko povzroči uničenje zaključnega sloja, zato je treba zagotoviti, da so v prostorih (mestih), ki so ogroženi s stalno vlago, izvedeni ustrezni tesnilni sloji.
Aplikacija
Celotno vsebino posode je treba previdno premešati. Če je potrebno, dodajte največ 1% čiste vode in ponovno premešajte. Ne uporabljajte porjavelih posod in orodja. CT 174 je treba enakomerno nanesti na podlago v debelini zrna s pomočjo jeklene gladilke, ki jo držite pod kotom. Nato je potrebno s pomočjo plastične gladilke in krožnimi gibi, ki jo plosko držimo ustvariti videz zaglajene strukture. Zaključnega sloja ne škropite z vodo! Delo je treba opraviti na eni površini brez prekinitev, pri čemer je treba ohraniti enako konsistenco izdelka. Če je treba delo prekiniti, je treba samolepilni trak nalepiti vzdolž predhodno fiksne črte. Nato nanesemo zaključni sloj, oblikujemo strukturo in odtrgamo trak, na katerem ostane zaključni sloj. Po prekinitvi nanos nadaljujemo s fiksnega mesta (rob predhodno nanešenega zaključnega sloja lahko zaščitimo s samolepilnim trakom). Orodje in sveže madeže zaključnega sloja speremo z vodo, strjene ostanke pa je mogoče odstraniti samo mehansko. Sanacijo zaključnega sloja lahko izvedemo z barvanjem s silikonsko barvo Ceresit CT 48 ali CT 49. Možnost strojnega nanosa.
Predpostavljena poraba
CT 174 zrn. 1.5 mm pribl. 2.5 kg/m2
CT 174 zrn. 2.0 mm od 3.1 do 3.4 kg/ m2