Priprava podlage
Podlaga naj bo trdna, suha, brez prahu in drugih ne oprijetih ali slabo oprijetih delcev. V največji možni meri s podlage odstranimo vse trdovratne madeže, tudi ostanke olj in drugih maščob. Stari barvni nanosi morajo biti nepoškodovani in čvrsto oprijeti podlage. Nanos barve JUPOL Block na površine prebarvane z barvami na bazi krede in drugimi v vodi hitro razmočjivimi barvami, ter na površine prebarvane z oljnimi barvami, laki in emajli ni možen. Navedene premaze moramo v celoti odstraniti. Z zidnimi plesnimi okužene površine pred barvanjem obvezno dezinficiramo.
Priprava barve
Barvo pred uporabo le temeljito premešamo in je ne redčimo. Barvo, ki jo potrebujemo za premazovanje zaključene zidne ploskve (ali še bolje: vseh ploskev, ki jih barvamo v istem barvnem odtenku), v dovolj veliki posodi egaliziramo. Za velike ploskve, ko na tak način tehnično ni mogoče zagotoviti zadostne količine barve niti za enoslojni nanos, v egalizacijski posodi zmešamo najprej barvo iz najmanj treh veder. Ko porabimo eno tretjino tako pripravljene barve, v posodo dolijemo novo barvo in jo s preostalo v posodi dobro premešamo, itd. Egalizacija bele barve iste proizvodne šarže ni potrebna. Kakršnokoli „popravljanje“ barve med barvanjem (dodajanje niansirnih sredstev, redčenje, ipd.) ni dovoljeno. Na območjih, kjer zaradi visoke relativne vlažnosti zraka obstaja velika verjetnost razvoja zidnih plesni in alg, lahko pripravljeni barvi dodamo 5 – 7,5 % (50 – 75 ml/l) izdelka JUBOCIDE Plus. POZOR! Sposobnost blokade madežev z večanjem količine sredstva za preprečevanje zidne plesni pada!
Nanašanje barve
Za nanos barve, priporočamo dolgodlak krznen valjček oziroma tekstilni pleskarski valjček (dolžina dlak oziroma niti je 18 – 20 mm; uporabno je umetno krzno oziroma tekstilne obloge iz različnih sintetičnih niti – vestan, dralon, najlon, perlon ali poliester) ali pleskarski čopič, primeren za nanos disperzijskih zidnih barv. POZOR! Niansirano barvo nanašamo vedno v dveh slojih, obvezno pa je predhodno premazovanje obdelovanih površin z neniansirano – belo barvo (enoslojni, za zelo umazane površine pa dvoslojni nanos). Posamezno zidno ploskev barvamo brez prekinitev od enega do drugega skrajnega robu (prebarvamo celotno površino stene in ne le lokalno tam kjer je madež). Za standarden dolgodlak pleskarski valjček nedostopne površine (koti, vogali, žlebovi, ozke špalete, ipd.) vedno obdelamo najprej, pomagamo pa si s primernimi čopiči ali danim pogojem prirejenimi manjšimi pleskarskimi valjčki. Priporočamo, da zaščitne trakove odtrgamo 24 ur po nanosu zadnjega sloja. Orodje takoj po uporabi temeljito operemo z vodo. Z lopatico za otiranje barve izpraznimo valj, nato orodje takoj temeljito operemo z vodo. Neporabljeno barvo v dobro zaprti embalaži shranimo za morebitna popravila ali kasnejšo uporabo.